Droga do perfekcyjnego profilu na LinkedIn

W czasach gdzie wizytówki to przeszłość, a stronę internetową połączoną z Facebookiem ma już praktycznie każdy rzeczoznawca majątkowy. Przyszedł czas na rozszerzenie swojej obecności w Internecie wykorzystując – LinkedIn.

Zdjęcie profilowe

Odpowiada najczęściej ono za pierwsze wrażenie po wejściu na nasz profil. Pojawia się również w formie miniaturki przy naszych wpisach czy komentarzach. Bardzo ważne jest aby nasza postać zajmowała ok. 60% powierzchni zdjęcia, inaczej widoczność na urządzeniach mobilnych nie będzie zbyt dobra. Pamiętajmy abyśmy nie rozstawali się z uśmiechem ponieważ to on ukazuje ciepło i naszą pewność siebie. Warto również wiedzieć, że takie zdjęcia powinny być aktualizowane najlepiej co 5 lat.

 A co ze zdjęciem w tle..?

W rzeczy samej jest ono największym elementem graficznym naszego profilu. Wyróżnia nas na tle innych użytkowników i przyciąga wzrok odwiedzających. Podstawowym pytaniem jest co powinniśmy na nim umieścić? To proste! To z czym chcemy się kojarzyć. Sugerujemy zaprezentować swoją osobowość, zainteresowania, osiągnięcia czy nawet to jakie problemy klientów rozwiązujemy.

Nasze hasło w nagłówku

To miejsce na naszym profilu, gdzie wykorzystując 120 znaków możemy powiedzieć coś wiecej o sobie. Ktoś mógłby zapytać czy jest no zwyczajny opis naszej osoby, niekoniecznie. Powinien zawierać informacje o tym czym się zajmujemy, w czym specjalizujemy a także wartości jakie wnosimy. Warto skoncentrować się na celach zawodowych i zwrócić uwagę na słowa kluczowe ponieważ to według nich nasz profil będzie odpowiednio pozycjonowany.

Z hasła wywodzi się nasz opis

W tym elemencie wybierzmy  2-3 słowa kluczowe z naszego nagłówka i następnie wymyślmy opis wokół nich. Rozwińmy nasze cele zawodowe a także sposoby ich realizacji. Możemy nasz opis poszerzyć o zalety, pasje czy szersze ukazanie naszej osobowości. Jest to miejsce które w dużej mierze może przekonać do nas odbiorcę.

Doświadczenie

Pomyślmy o tej sekcji jak o większej, lepszej, interaktywnej wersji Twojego CV. Napiszmy, co udało nam się zrobić i dlaczego rezultaty były tak świetne. Nie ograniczajmy się do oklepanych formułek znanych z tradycyjnych CV. Do każdej pozycji w sekcji „doświadczenie” możemy dołączyć zdjęcia, wideo, prezentacje lub linki do zewnętrznych stron.

Umiejętności

Z pośród listy dostępnych umiejętności wybieramy zdecydowanie te z którymi się utożsamiamy i są zgodne z branża w jakiej działamy czy jej odnogami. Zalecanie jest aby wybrać tylko kilka ponieważ zbyt duża liczba wskazanych umiejętności nie wpływa pozytywnie na jakość naszego profilu.

Uzyskane rekomendacje

Dodają  one naszemu profilowi wiarygodności i budują nasza silną pozycię. Użytkownicy LinkedIn mają możliwość rekomendowania siebie nawzajem. Jednak nie liczy się ilość poleceń lecz ich jakość, a także to od kogo je otrzymujemy.

Dołącz do odpowiednich grup

Aktywne członkostwo w grupach naszych zaintresować uwidacznia naszą praktykę, doświadczenie i zaangażowanie w wykonywany zawód. Dzięki takiej interakcji w grupie możemy zdobywać nowe kontakty, dzielić się naszymi spostrzeżeniami a nawet zdobywać cenne wskazówki na przyszłośc.

Inne elementy naszego profilu

Dane kontaktowe umożliwiają innym skontaktowanie się z nami poza portalem LinkedIn.

Ponadtwo możemy uzupełnić informacje dotyczące naszego wykształcenia, osiągnięć czy zainteresować.

Podsumowanie

Jak łatwo dostrzec, tworząc nasze konto na LinkedIn nic nie tracimy lecz tylko zyskujemy. Dodatkowo jest to portal łączący profesjonalistów wielu branży. Warto więc aby i Twój profil tam się znalazł!

Masz ciekawą historię i chciałbyś się nią podzielić napisz do nas : platformarm@gmail.com

Źródło:

Artykuł opracowany na podstawie: https://www.michaelpage.pl/advice/porady-dla-kandydat%C3%B3w/zmiana-pracy/6-krok%C3%B3w-do-perfekcyjnego-profilu-linkedin oraz https://arturjablonski.com/dobry-profil-na-linkedin/

Prosimy potwierdź swój adres mail, abyśmy mogli na bieżąco wysyłać do Ciebie nasz Darmowy Newsletter

Chcemy umieszczać tutaj wartościowe treści i wywiady. 

Zapisz się aby nic Ci nie umknęło! 

Szanujemy Twoją Prywatność, dlatego będziemy wysyłać Ci tylko wartościowe treści i materiały.

Jeśli spodobał Ci się nasz tekst, podziel się nim z innymi

Zapisz się na darmowy newsletter

Otrzymuj od nas wartościowe treści na temat narzędzi i nowinek ze świata!

Szanujemy Twoją Prywatność